Official eMule-Board: Turkish - Official eMule-Board

Jump to content

• (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

Turkish State: active and uptodate

#1 User is offline   Ornis+ 

• Golden eMule
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 01 June 2004 - 08:45 PM

State: active and uptodate :)

#2 User is offline   BouRock 

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members

Post icon  Posted 04 June 2004 - 09:19 AM

Thank you Ornis for this turkish part.

Arkadaslar Türkçe bölümüne hoş geldiniz.

Emule 'un Türkçe dili ile ilgili sorusu, önerisi, tavsiyesi olanlar burada düşüncelerini paylaşabilirler.

Saygılar.

This post has been edited by BouRock: 30 September 2005 - 09:39 PM

eMule - Web - Help
0

#3 User is offline   taner 

• Newbie
  • Pip

Posted 13 November 2004 - 02:01 AM

sayfaya ilgi göz yaşartıcı ,ya türkler emulle hiç sorun yaşamıyor,yada artık hepsi almanca ve ingilizce konuşuyor ha.
0

#4 User is offline   ephexqse 

• Newbie
  • Pip

Posted 14 November 2004 - 05:26 PM

selam herkeze aslında pek kımse yok galıba ... neyse kafayı yııcem
emule acıkken ıexplorer takıldı ve makınaya reset attım tekrar actıgımda transfer lıst tekı tum downloadların gıttıını gordum yaklasık 120 download ama emule dosyasının ıcınde temp dosyasında goruluyo
bunları transfer lıst te gormem icın napabılırım
sımdıden tesekkurler :cry2:
0

#5 User is offline   ephexqse 

• Newbie
  • Pip

Posted 17 November 2004 - 04:15 PM

:( yaw usta buraya bakan yoqmu yaw allaalla
0

#6 User is offline   BouRock 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 18 November 2004 - 10:37 AM

Selam arkadaşlar. bu kısım emule un çevirisi ile ilgili. teknik konular için size yardımcı olabilecek türkçe bilen biri yok. Daha doğrusu emule un yapımında çalışan türk yok. Bu yüzden diğer kısımlara ingilizce sormanız gerek.

eMule - Web - Help
0

#7 User is offline   BouRock 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 18 November 2004 - 10:46 AM

selam herkeze aslında pek kımse yok galıba ... neyse kafayı yııcem
emule acıkken ıexplorer takıldı ve makınaya reset attım tekrar actıgımda transfer lıst tekı tum downloadların gıttıını gordum yaklasık 120 download ama emule dosyasının ıcınde temp dosyasında goruluyo
bunları transfer lıst te gormem icın napabılırım
sımdıden tesekkurler

Ama kendimce yardımcı olmaya çalışayım. temp içinde bulunan dosyalar ".part" , ".part.met" ve ".part.met.bak". her numaralı dosyanın bu 3 lü hali var mı? Eğer varsa ".part.met" dosyaları arıza yapmıştır. Eğer yoksa veya olupta arızalıysa ".part.met.bak" dosyalarının uzantısı olan ".bak" silerek ".part.met" olarak çevir. Ama önce ".part.met" ve ".part.met.bak" dosyalarını önlem için yedekle.

eMule - Web - Help
0

#8 User is offline   ephexqse 

• Newbie
  • Pip

Posted 18 November 2004 - 12:18 PM

gene gısey olmadı ama yardımın ıcın tesekkurler ;)
0

#9 User is offline   AkrepKral 

• Newbie
  • Pip

Posted 15 December 2004 - 10:36 PM

Evet aynı hata bende de iki defa oldu ve iki defa kafayı kırdım. Bu programa da yapımcılarına da bol bo lselam gönderdim. DAha da kötü tarafı hiç bi haltta bununla ilgili bi açıklama yok.

Yokmu bunun bi yolunu bulacak. Burası Türkiye. "Sesimizi Duyan Var mı?" Burada hala elektrikler kesiliyor.

This post has been edited by AkrepKral: 15 December 2004 - 10:38 PM

0

#10 User is offline   tulum 

• Splendid Member
  • PipPipPipPip

Posted 17 December 2004 - 07:28 PM

####################################################
Yardima ihtiaciniz varsa... burdayim

-Turçem idare ediyor
-Fransizcam igi
-Ingilizcem fenaa degil
-Almancayi ögreniyorum

hayirli i$ler keskin di$ler
0

#11 User is offline   delikedi 

• Newbie
  • Pip

Posted 05 February 2005 - 04:04 AM

selamlar,
gördüğüm kadarıyla emule'nin resmi yardım içeriğinin Türkçe sürümü yok. eğer varsa ve ben bulamamışsam lütfen bilgi veriniz.
bu yardım dosyası öncelikli olmak üzere emule projesine çevirmen olarak katkıda bulunmak istiyorum. Official eMule-Board > Development > Translations > Help
forumundaki iletileri okudum. buradaki adımlar benim için fazla teknik; programcılık altyapım yok denecek kadar az, kullanıcı seviyem ise iyi sayılır. herhangi bir programlama dilini iyi derecede bilmek şart değil ise az bir yardım ile işe başlayabilirim.
emule'nin Türkçe sürümünün oluşmasına katkıda bulunan kişi veya kişiler ile bu konularda konuşmak isterim. yardım dosyasının çevrilmeye başlanıp başlanmadığını, bu konuda bir organizasyon olup olmadığını bilmiyorum. bu konularda bilgisi olan arkadaşlar benimle irtibata geçerse sevinirim.
0

#12 User is offline   UZUN 

• Newbie
  • Pip

Posted 11 February 2005 - 09:25 AM

arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu sayfayı daha türkiyeden ve türkçe konuşabilen insanlar bilmiyor ve burayı bilen sayılı insanlarda buralara fazla takılmıyor o yüzden öncelikle bu sayfaların tanıtılması gerekiyor bu konuda yapılacak ne varsa yapalım ve kendi dilimizle konuşup anlaşabileceğimiz emule toplulugunu bu resmi site altında oluşturalım :bounce: böylece hertürlü sorunumuza cevap bulabiliriz belki bu sayfayı ziyaret eden arkadaşlardan ricam bu sayfaya yeni katılımcılar cekmek için ne gerekiyorsa yapmalım artık mesajlaşmamı olur emuleden link atmamı olur bir yolla türk kullanıcıları bu sayfalara çekmemiz lazım ne dersiniz :+1:
0

#13 User is offline   tembel reis 

• Newbie
  • Pip

Posted 04 March 2005 - 11:22 AM

bir selam da benden arkadaşlar
bir de nasıl kendi emule.exe nizi oluşturabileceğiniz anlatan bir kaynak tabiiki türkçe :+1: (how can i create my emule.exe in turkish);

tık
0

#14 User is offline   [goki] 

• Newbie
  • Pip

Posted 14 April 2005 - 09:50 PM

merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 aydır emule kullanıyorum.İlk başlarda hiç sorun yoktu ama şimdi emule açıkken int. göçüyo ne exp. dan web e erişebiliyorum nede başka birşey. Fakat emuleyi kapatınca herşey normale dönüyor. bilg. a format bile attım tekrar kudum sıfırdan herşyi ama nafile.bana yardımcı edebilecek biri varsa lütfen rica ediyorum işin içinden çıkamadım kafayı yiycem............. :confused:
0

#15 User is offline   tulum 

• Splendid Member
  • PipPipPipPip

Posted 15 April 2005 - 11:05 AM

internet tessatin nasil? USB-modem ETHERNET???
ordinatörun nasil bir $ey?

hangi emule'yi kullaniyorsun?
0

#16 User is offline   eryen 

• Member
  • PipPip

Posted 16 April 2005 - 02:02 AM

arkadaşlar
ben kendi hazırladığım derleme bir modu compile etmek istiyorum
ama VS .Net 2003 bir türlü compile işlemini bitiremiyor

Crypto 5.2.1
ResizableLib 1.3
zlib 1.2.2
libpng 1.2.8
falan ne gerekiyorsa ekledim
ama compile sonunda şu hatalar çıkıyor

VS.NET 2003 ile compile ederken Multithread ve MFC dosya desteğini de pasif yaptım ama en sonda Linking . . . den sonra şu mesajlar çıkıyor

msvcrt.lib(MSVCR71.dll) : error LNK2005: _sscanf already defined in libcmt.lib(sscanf.obj)
msvcrt.lib(ti_inst.obj) : error LNK2005: "private: __thiscall type_info::type_info(class type_info const &)" (??0type_info@@AAE@ABV0@@Z) already defined in libcmt.lib(typinfo.obj)
msvcrt.lib(ti_inst.obj) : error LNK2005: "private: class type_info & __thiscall type_info::operator=(class type_info const &)" (??4type_info@@AAEAAV0@ABV0@@Z) already defined in libcmt.lib(typinfo.obj)
msvcrt.lib(MSVCR71.dll) : error LNK2005: _malloc already defined in libcmt.lib(malloc.obj)
msvcrt.lib(MSVCR71.dll) : error LNK2005: _free already defined in libcmt.lib(free.obj)
msvcrt.lib(MSVCR71.dll) : error LNK2005: __resetstkoflw already defined in libcmt.lib(resetstk.obj)
msvcrt.lib(MSVCR71.dll) : error LNK2005: _wcscpy already defined in libcmt.lib(wcscat.obj)
LINK : warning LNK4098: defaultlib 'mfc71.lib' conflicts with use of other libs; use /NODEFAULTLIB:library
LINK : warning LNK4098: defaultlib 'mfcs71.lib' conflicts with use of other libs; use /NODEFAULTLIB:library
LINK : warning LNK4098: defaultlib 'msvcrt.lib' conflicts with use of other libs; use /NODEFAULTLIB:library
AddSourceDlg.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "protected: void __thiscall CResizableDialog::EnableSaveRestore(wchar_t const *,int)" (?EnableSaveRestore@CResizableDialog@@IAEXPB_WH@Z)
ClientDetailDialog.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "protected: void __thiscall CResizableSheet::EnableSaveRestore(wchar_t const *,int,int)" (?EnableSaveRestore@CResizableSheet@@IAEXPB_WHH@Z)
DialogMinTrayBtn.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "public: __thiscall CResizableDialog::CResizableDialog(wchar_t const *,class CWnd *)" (??0CResizableDialog@@QAE@PB_WPAVCWnd@@@Z)
ListViewWalkerPropertySheet.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "public: __thiscall CResizableSheet::CResizableSheet(wchar_t const *,class CWnd *,unsigned int)" (??0CResizableSheet@@QAE@PB_WPAVCWnd@@I@Z)
SearchResultsWnd.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "protected: int __thiscall CResizableFormView::OnCreate(struct tagCREATESTRUCTW *)" (?OnCreate@CResizableFormView@@IAEHPAUtagCREATESTRUCTW@@@Z)
TrayDialog.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "protected: int __thiscall CResizableDialog::OnCreate(struct tagCREATESTRUCTW *)" (?OnCreate@CResizableDialog@@IAEHPAUtagCREATESTRUCTW@@@Z)
.\release/emule.exe : fatal error LNK1120: 6 unresolved externals

ne yapacağımı şaşırdım artık
0

#17 User is offline   _Mythos_ 

• Newbie
  • Pip

Posted 16 July 2005 - 02:47 AM

selam
emule ile ilgili konularda emule üzerinde ki sohbet bölümüne tıklayarak sohbet odasına bağlanabilir ve ordaki operlerden yardım isteyebilirsiniz mirc ile de bağlanmanız mümkündür.server irc.mindforge.org port 6667 #emule-turkish kanalı...
0

#18 User is offline   mehmetokkas 

• Newbie
  • Pip

Post icon  Posted 18 September 2005 - 06:54 PM

selamlar arkadaşlar ben pek foruma giremiyorum ama E-MULEX vazgeçilmezini kullanıcısım şöyle bir sorunum var acaba yardım edebilirmisiniz arama yaptıgım yerde aradıgım kelimeler halen duruyor onları temizlemenin yolu yordamı yokmu acaba yoksa benmi bilmiyorum yardım eden olursa sevinirim mailime cevaplarsanınz büyük sevap işlersiniz :D
0

#19 User is offline   BouRock 

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 30 September 2005 - 10:14 PM

selamlar arkadaşlar ben pek foruma giremiyorum ama E-MULEX vazgeçilmezini kullanıcısım şöyle bir sorunum var acaba yardım edebilirmisiniz arama yaptıgım yerde aradıgım kelimeler halen duruyor onları temizlemenin yolu yordamı yokmu acaba yoksa benmi bilmiyorum yardım eden olursa sevinirim mailime cevaplarsanınz büyük sevap işlersiniz

Selam. Seçeneklerde görüntü kısmında en altta Otomatik Tamamlama var. Orada temizle ye basarak silebilirsin.

eMule - Web - Help
0

#20 User is offline   Fenerbahce1907 

• Newbie
  • Pip

Posted 04 October 2005 - 11:54 AM

Emule ve Internet Explorer zor birlikte calisir. Ikisinden biri yavas olur.
Bunun caresi cok kolay (almanca): Emule yi calistirin, optionen e gidin, verbindung a basin (3. sü) ve ortada sag tarafta Max. Verbindungen i 300 ile 500 arasi alin.

Simdi ikiside iyi calismasi lazim :)

FB1907
0

• Member Options

• (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users